Żaluzje drewniane – idealne dopełnienie każdego wnętrza

Okna można osłonić różnymi materiałami. Jedną z możliwości są żaluzje drewniane. Dzięki niemu można skutecznie zacienić pomieszczenia, a także je udekorować. Na rynku dostępne jest wiele różnych modeli. Przed zakupem, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat. 

Dlaczego żaluzje drewniane cieszą się taką popularnością?

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zakup żaluzji drewnianych, mimo że są one znane od pokoleń. Produkty tego typu to idealne połączenie funkcjonalności, a także stylowego wyglądu. 

Dzięki nim można wygodnie regulować światło, które wpada do pomieszczenia, a także temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkowo wyróżniają się one unikatowym wyglądem, dzięki czemu dodają wnętrzom charakteru. 

Dostępne rodzaje żaluzji drewnianych 

W sklepach można kupić kilka rodzajów drewnianych żaluzji. Oprócz odmiennej budowy różnią się one także budową. Jedną z możliwości są modele pionowe. Są one przeznaczone do powieszenia we wnętrzach. Świetnie sprawdzają się w mieszkaniach, a także w różnych biurach i innych pomieszczeniach publicznych. Montuje się je na specjalnej szynie, która wizualnie wygląda podobnie jak karnisz. 

Tego typu żaluzje można zsunąć na dowolny bok. Ciekawą możliwością jest także możliwość obracania poszczególnych lameli o 180 st. co umożliwia pełne i bardzo wygodne kontrolowanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia. 

Żaluzje poziome (jak np. żaluzje ze sklepu Winrol – winrol.com.pl) można powiesić na suficie lub na ramie okna. Ich lamele są nieco szersze przez co same żaluzje ważą więcej. Bardzo często dodatkowo jest w nich zamontowana żyłka, która sprawia, że przylegają one do okna, kiedy się je uchyla. 

Kolejnym wyjściem są żaluzje fasadowe drewniane. Ich przewagą jest specjalna możliwość regulowania kąta położenia poszczególnych lameli. Bardzo wygodne są modele z automatycznym systemem, który dostosowuje je do pogody. Dzięki obecności specjalnych czujników wiatru i promieni słonecznych, można ułożyć panele w najlepszy sposób. Warto zaznaczyć, że takie żaluzje wykonuje się na wymiar. 

Gdzie najlepiej sprawdzą się żaluzje drewniane?

Jak wspomniano wcześniej żaluzje drewniane są bardzo praktyczne i komfortowe, a dodatkowo prezentują się niezwykle ciekawie. Sprawdzą się one bardzo dobrze między innymi w sypialni, salonie czy pokoju dziecięcym. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie tego samego modelu we wszystkich pomieszczeniach w domu, w ten sposób powstaje spójny i bardzo atrakcyjny efekt. 

Drewno to materiał ekologiczny i bardzo przyjazny. Jego zastosowanie sprawia, że pomieszczenie prezentuje się niezwykle przytulnie i urokliwie. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru dowolnego koloru, co pozwala dobrać kolor żaluzji do ramy okiennej. 

Drewniane żaluzje na okna to bardzo interesująca alternatywa dla tradycyjnych rolet. Prezentują się one bardzo ciekawie i pozwalają regulować ilość światła dostającego się do pomieszczenia. Ponadto łatwo można je utrzymać w czystości, a ich montaż nie jest zbyt skomplikowany.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Related Posts

Dodaj komentarz