Wybieramy zlewozmywak kuchenny

Czy zdawaliście sobie sprawę, że do czasu rozpowszechnienia zmywarek w naszych domach, to właśnie przy zlewozmywakach spędzaliśmy najwięcej czasu przebywając w kuchni? Aż dziw bierze, że nie jest to kuchenka, na której przygotowywane są posiłki. Piętrzące się sterty brudnych naczyń to standardowy problem w kuchni. Nie każdy z nas lubi zmywać naczynia, ale niestety, osoby nie posiadające zmywarki, muszą zoptymalizować proces mycia naczyń.

Wybór odpowiedniego zlewozmywaka to klucz do sukcesu. Oferta sklepowa została przygotowana w taki sposób, żeby każdy konsument mógł znaleźć odpowiedni produkt do swoich potrzeb. Nie jest to jednak proste. W ofertach sklepowych można znaleźć zlewozmywaki narożne, naszafkowe a także podwieszane. Nie jest to jest jednak jedyny aspekt, według którego możemy dokonać podziału zlewozmywaków. Dzielą się one na jednokomorowe, dwukomorowe i półtorakomorowe. Bez względu na to, na który się zdecydujemy, możemy również wybrać barwę, która najbardziej będzie pasowała do wystroju naszej kuchni. Gama kolorystyczna współczesnych zlewozmywaków jest spora. W sklepach spotkamy nie tylko standardowe czarne i beżowe zlewy. Dostępne są również i innych popularnych kolorach takich jak szary, biały oraz piaskowy. Wymagające gusta znajdą zlewozmywaki w innych, bardziej ekstrawaganckich barwach. Zdajemy sobie sprawę, że wybór koloru to najmniejszy problem podczas wyboru sprzętu do kuchni. Najważniejszym jest wielkość zlewu i ilość komór do mycia. Musimy zatem wziąć pod uwagę parametry kuchni. Duże, dwukomorowe zlewy, mimo, że bardziej praktyczne, lepiej sprawdzą się w dużych pomieszczeniach. Mniejsze możemy zamontować w każdej kuchni, trzeba tylko uważać, żeby mały zlew nie zatracił się na dużej przestrzeni blatu.

Wybierając zlewozmywak u jego umieszczenie na blacie kuchennym nie zapominajmy o trójkącie ergonomicznym, który zapewnia organizację pracy w kuchni. Jest to nic innego jak ustawienie sprzętów: lodówki, zlewozmywaka i kuchenki, w taki sposób, aby dostosować wygięcie użytkowania tych sprzętów podczas codziennych czynności. Pamiętajmy, że blat roboczy jest uzupełnieniem tego trójkąta i najwięcej operacji wykonujemy pomiędzy zlewozmywakiem, lodówką i kuchenką.

Nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniego ilości komór. Dwie spełnią oczekiwania dużej rodziny, która lubi gotować i przygotowywać liczne przetwory. Jedną z komór możemy wykorzystywać do mycia naczyń albo mycia warzyw, a drugą do jednoczesnego ociekania umytych rzeczy i produktów z wody. Drugą komora może służyć do płukania naczyń z mydlin, albo po prostu do składowania brudnych naczyń w ciągu dnia.

Jednokomorowe zlewozmywaki polecamy osobom, które raczej nie spędzają w kuchni zbyt wiele czasu, albo po prostu nie mają miejsca w kuchni na zamontowanie większego zlewu. Mimo, że zlew z Jedną komorą ogranicza nam pewne czynności, to jednak i w jego przypadku możemy zorganizować sobie mycie naczyń w taki sposób, aby sprawiało jak najmniej kłopotów. Producenci oferują wiele rozwiązań. Na zlew jednokomorowy możemy nałożyć dopasowaną deskę, która sprawi, że wydłużymy blat roboczy. Możemy zakupić również dopasowaną miskę do naszego zlewu, w której wykonamy wstępne namaczanie lub płukanie.

Wyborem, który będzie kompromisem pomiędzy jedną a dwoma komorami jest zlew z Jedną standardową komorą i drugą mniejszą, tzw. zlew półtorakomorowy. Łączy on funkcje wcześniej wymienionych zlewów i jest bardzo często wybierany przez konsumentów.

Related Posts

Dodaj komentarz