Organizacja dziecięcej szafy

Odnosisz wrażenie, że szafa twojego dziecka to jeden wielki i niedający się ogarnąć chaos? Gdy próbujesz znaleźć w niej niedawno zakupione ubrania dla dzieci, musisz poświęcić na to przynajmniej kilkanaście minut, bo w jakiś magiczny sposób wszystko w niej znika i się gubi? Prawdopodobnie po prostu źle ją zorganizowałaś i teraz musisz naprawić ten błąd. Zobacz sama, co robisz nieprawidłowo, by na nowo nauczyć się porządkować dziecięce ubranka.

A najprawdopodobniej wciąż nie pozbyłaś się rzeczy, z których twoje dziecko już dawno temu wyrosło. Nie wiadomo, dlaczego je trzymasz, ale jakoś tak nie potrafisz ich wyrzucić. Masz z nimi przyjemne wspomnienia, dlatego lubisz czasem sobie na nie spojrzeć i przypomnieć sobie, jak to było, gdy wróciłaś z maluszkiem do domu tuż po porodzie. Najwyższa pora odłożyć sentymenty na bok. Wspomnienia masz w głowie, więc nie musisz ich trzymać pod postacią ubranek dziecięcych. Od razu pozbądź się więc tego wszystkiego, w czym twoje dziecko na pewno nie będzie już chodzić. Szafa od razu stanie się bardziej przestronna i przejrzysta.

Skończ też z kupowaniem ubrań „na potem”. Wybieraj w sklepach tylko takie ubranka dla dzieci, które twój maluch od razu będzie mógł nosić. W tym przypadku takie „zapasowe” kupowanie zwykle mija się z celem. Nie jesteś w stanie powiedzieć, jak bardzo urośnie twoje dziecko za rok czy dwa. Nie możesz też stwierdzić, czy jego sylwetka będzie taka sama, więc nawet jeśli dobrze dopasujesz koszulkę do wzrostu, istnieje ryzyko, iż okaże się ona zbyt luźna w pasie albo zbyt obcisła. Nie kupuj żadnych ubrań z myślą o przyszłych sezonach. To po prostu nie ma sensu i zwykle doprowadza do niepotrzebnych wydatków.

Wspaniała odzież dla dzieci jest dostępna w sklepach internetowych, a jeśli o tym wiesz, pewnie zdarza ci się ją kupować. Zakupy online są świetne, jednak trzeba na nie uważać. Jeżeli nie znasz konkretnej marki, bardzo możliwe, że nie uda ci się trafić z rozmiarem. Rozmiarówki poszczególnych sklepów bywają przecież bardzo różne. Unikaj więc kupowania takich ubrań przez Internet, które są dla ciebie czymś zupełnie nowym i co do których nie masz przekonania.

Related Posts

Dodaj komentarz