Nauka angielskiego dla swojego dziecka – jak się za nią zabrać?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, ile potrafi dać znajomość języka angielskiego. Jednak w przypadku dzieci czasami będzie potrzebna zachęta lub odpowiednie podejście. Oto kilka porad, dzięki którym wasz maluch wdroży się w poznawanie tego języka.

Nauka musi być przyjemna

Warto mieć świadomość tego, że u dzieci bardzo istotna jest przyjemność płynąca z wykonywanej czynności. Nauka również może się do tego zaliczać. Jeśli sami nie wiemy, w jaki sposób się do tego zabrać, a lekcje w szkole nie są dla dziecka szczególnie ciekawe, to być może warto spróbować nauki poprzez szkołę językową? W dzisiejszych czasach zajęcia odbywają się także przez internet. Native speakers online wiedzą, w jaki sposób przekazywać wiedzę najmłodszym. Takie lekcje nie są tym, co dzieci znają ze szkolnych ławek. Nauka wygląda inaczej, a dzięki temu może być przystępniejsza. W dodatku wszystko odbywa się w mieszkaniu dziecka za pośrednictwem komputera, a więc maluch nie musi się stresować tym, że idzie do nieznanego miejsca.

Jak rodzic może pomóc dziecku?

Jeśli sami znamy angielski, to możemy wspomóc edukację naszej pociechy. Na pewno pomocna będzie rozmowa z dzieckiem w tym języku. Nie chodzi naturalnie o przeprowadzanie zaawansowanych konwersacji. Po prostu możemy zadać jakieś łatwe pytanie albo o coś poprosić. Kto wie, być może dziecko nawet nam odpowie. W każdym razie chodzi o to, aby maluch mógł osłuchiwać się z angielskim także poza lekcjami.

Jak jeszcze można pomóc?

W nauce angielskiego mogą nam się przydać również takie rzeczy jak:

  • Robienie fiszek – w przypadku dzieci warto rozważyć zakup specjalnych fiszek z obrazkami. Są na nich nie tylko słowa zapisane z dwóch stron w różnych językach, ale również rysunki, które wspomagają zapamiętywanie u maluchów, które są wzrokowcami;
  • Wspólne oglądanie bajek po angielsku – nie mamy na myśli rozbudowanych historii. Na rynku są produkcje, które zostały zaprojektowane właśnie pod kątem nauki języka. W trakcie oglądania dzieci są proszone o powtórzenie jakiegoś słowa lub wskazanie zwierzęcia lub przedmiotu, o jakim mówią bohaterowie;
  • Wspólne czytanie bajek dla dzieci – tak, to również muszą być krótki i proste opowieści. W księgarniach znajdziemy książeczki, które skupiają się na nauce słówek i podstawowych zwrotów;
  • Podczas zabawy pytaj się dziecka, jak nazwałoby dany przedmiot lub kolor po angielsku. W ten sposób co jakiś czas będzie używało obcego języka.

Motywuj, nie krytykuj

Dla niektórych dzieci nauka języka może być trudna. Nie każdy ma ku temu predyspozycje. Nie oznacza to jednak, że taki maluch z czasem go nie opanuje. Może być po prostu tak, że będzie potrzebować więcej czasu, silnej motywacji oraz wsparcia rodziców. Dlatego też nie ma co niepotrzebnie strofować dziecka. Szczególnie w sytuacji, gdy widzimy, że mu zależy, ale po prostu nauka nie przychodzi mu z łatwością. W takim momencie tym ważniejsze będzie nasze ciepłe słowo i zachęta, a nie niepotrzebna krytyka. Wielu uczniom tylko wydaje się, że są słabi z jakiegoś przedmiotu. W rzeczywistości po prostu wątpią w swoje umiejętności i dlatego z góry zakładają, że „nigdy się tego nie nauczą”.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Related Posts

Dodaj komentarz