Leczenie rumienia laserem – skuteczne leczenie

Leczenie rumienia na twarzy wreszcie może być skuteczne. Zmagasz się z zaczerwienioną twarzą, wypryskami lub też łuszczącą się skórą? Mogą być to objawy dolegliwości zwanej rumieniem. Co zrobić, aby poprawić stan swojej skóry? Jak zacząć leczenie rumienia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest rumień, u kogo najczęściej występuje i dlaczego?

Rumień jest skutkiem pękania oraz rozszerzania się naczynek. Powyżej wskazaliśmy już jego podstawowe objawy. Warto jednak wiedzieć, że pojawiają się one okresowo – pojawiają się na chwilę, po czym znikają, by po jakimś czasie znów powrócić. Nawroty są jedną z cech charakterystycznych rumienia, przez co walka z nim staje się trudniejsza, bo ciężko usunąć go na stałe.
Rumień najczęściej występuje u osób o skórze naczynkowej lub też bladej, choć nie jest to reguła. Spowodowane jest to osłabioną budową naczynek, a także ich podatnością na uszkodzenia tj. pękanie.

Jakie są przyczyny występowania rumienia?

Rumień wielopostaciowy pojawia się pod pływem niektórych czynników, wśród których jesteśmy w stanie wyróżnić trzy grupy:

  • czynniki chemiczne, a także leki,
  • czynniki wirusowe,
  • czynniki bakteryjne.

Zaczerwienienie na twarzy spowodowane rumieniem może być spowodowane bakteriami lub też wirusami – rumień występuje w trakcie infekcji grypopodobnych lub też klasycznego przeziębienia. Może także towarzyszyć opryszczce wargowej, a nawet opryszczce genitaliów.
Jednak najczęściej mamy do czynienia z rumieniem wtedy, gdy mamy problem z naczynkami, a konkretniej z ich kurczeniem, rozkurczaniem, a także pękaniem, co skutkuje pojawieniem się charakterystycznych pajączków. Charakterystyczne czerwone policzki oraz plamy ulokowane na twarzy mogą wystąpić u takich osób przez działanie na pozór nieznaczących czynników. Takim zmianom skórnym towarzyszy zwyczaj pieczenie.
Oprócz wyżej wymienionych przyczyn powstawania rumienia, możemy dołożyć do nich niektóre leki, takie jak:

  • antybiotyki,
  • leki przeciwdrgawkowe,
  • tetracykliny,
  • salicylany,
  • sulfonamidy,
  • a nawet czasami ibuprofen.

Co robić, aby zapobiegać powstawaniu rumienia? Jak dbać o skórę już po wykonanym zabiegu?

Jeśli jesteś osobą o skórze naczynkowej lub wrażliwej, to warto wiedzieć, że istotną rolę w zapobieganiu powstawania rumienia jest właściwa pielęgnacja skóry i odpowiedni dobór kosmetyków. Jeśli jednak już posiadasz rumień, to same kosmetyki to za mało, by pozbyć się problemu.
Najskuteczniejszym sposobem, który pozwoli ci rozpocząć właściwe leczenie rumienia wielopostaciowego, są specjalne zabiegi kosmetologiczne. Dzięki nim, na stałe zlikwidujesz źródło problemu i nie będziesz martwić się, że choroba powróci. Jednak miej na uwadze to, że zabieg nie wyklucza potrzeby pielęgnacji skóry. Aby cera wyglądała zdrowo i promiennie, zabieg leczenia rumienia powinien zostać dopełniony kosmetykami, wybranymi przez specjalistę. Pozwoli to na zwiększenie efektywności leczenia.
Sprawdź leczenie rumienia na twarzy w Gdańsk, Clinica Cosmetologica – już dziś umów się na darmową konsultację z kosmetologiem.

Rumień twarzy – leczenie za pomocą zabiegów

Rumień zalicza się do grona poważniejszych problemów skórnych, któremu może towarzyszyć pieczenie, ból, a nawet łuszczenie się skóry i wypryski. Najskuteczniejszą metodą, dzięki której z całą pewnością pozbędziemy się problemu, są specjalistyczne zabiegi.
Zalicza się do nich leczenie rumienia laserem, a także przy pomocy ultradźwięków. W przypadku leczenia przy pomocy lasery doskonale sprawdzają się lasery takie jak:

  • Laser Quadrostar Pro Yellow – jest to jedna z laserowych metod walki z rumieniem. Ten model lasera jest wyjątkowo precyzyjny i działa u źródła problemu. Wiązki, które wysyła, pochłaniane się przez hemoglobinę – takie działanie uniemożliwia podrażnienie lub uszkodzenie innych tkanek, niż tych należących do naczynka. Podgrzewają one jedynie naczynko – powoduje to obkurczenie oraz jego zamknięcie. Zabieg jest w stu procentach bezpieczny, o ile wykonywany jest przez profesjonalistę.
  • Harmony XL PRO Dye-VL – laser ten jest kolejnym, skutecznym rozwiązaniem do walki z rumieniem. Przy jego pomocy poradzimy sobie nawet z najbardziej uporczywymi naczynkami oraz zaczerwienieniami. Dodatkowo jest on idealnym wyborem dla posiadaczy cery wrażliwej.
  • Laser VariLite 532 nm i 940 nm – to już ostatni, polecany przez specjalistów, laser na naszej liście. Tak jak swoi poprzednicy, w kontrolowany sposób wysyła on wiązki światła, które mają za zadanie zamknąć wybrane naczynko. Nie niszczy on innych tkanek i jest bardzo bezpiecznym urządzeniem.

Jak już wcześniej wspominaliśmy inną (i już ostatnią na naszej liście) metodą na leczenie rumienia jest skorzystanie z zabiegu opartego o działanie ultradźwięków. Zabieg nie jest skomplikowany: na twarz pacjenta nakładane jest serum ze specjalnej ampułki, następnie profesjonalista korzysta z urządzenia generującego ultradźwięki – pozwala to na wchłonięcie się substancji aktywnych, których celem jest wzmocnienie naczynek.

Czy leczenie rumienia jest bolesnym zabiegiem?

Wszystko to zależy od klienta, a także jego progu bólu. Renomowane kliniki starają się, aby klient czuł się jak najbardziej komfortowo w trakcie zabiegu. Każdy pacjent czuje się podczas zabiegu nieco inaczej, lecz większość z nich uważa, że jest to bardziej uczucie dyskomfortu, niż bólu.

Efekty zabiegów leczenia rumienia – kiedy je zobaczymy i na ile wystarczają?

Efekty zabiegu można zobaczyć już po pierwszym z nich, jednak to też jest kwestia, która zależy od stanu pacjenta. Specjaliści zalecają powtórzenie zabiegu od 1 do 5 razy, by uzyskać oczekiwany efekt. Efekty zabiegu utrzymują się na stałe, o ile osoba, która poddała się zabiegowi, prowadzi zdrowy tryb życia i dba o skórę zgodnie z wytycznymi, jakie podał kosmetolog.
Sprawdź jakie efekty daje leczenie rumienia na twarzy w Gdańskiej Clinica Cosmetologica:

Podsumowanie

Jeśli od dłuższego czasu borykasz się z rumieniem, to serdecznie polecamy Ci poddanie się zabiegom, które pomogą ci go wyleczyć. Sprawią one, że z całą pewnością poczujesz się lepiej w swojej skórze, pozwolą odzyskać pewność siebie. Poddanie się zabiegowi pod opieką specjalisty jest najlepszym wyborem, którego możesz dokonać. Pamiętaj tylko o tym, aby wybrać polecaną klinikę, w której pracują najlepsi w swoim fachu specjaliści medycyny estetycznej.

FAQ

1. Ile trwa zabieg leczenia rumienia?
Zależy to przede wszystkim od tego, jak duża jest powierzchnia, na jakiej występuje stan chorobowy – czas trwania zabiegu to ok. 15-60 minut.
2. Ile zabiegów trzeba wykonać, aby uzyskać pożądany efekt?
Specjaliści zalecają, aby wykonać od jednego do nawet pięciu zabiegów, w zależności od tego, w jakim stanie jest twoja skóra. Dodatkowo, by wzmocnić działanie lasera, warto skorzystać z rady kosmetologa i stosować odpowiednie preparaty, w tym kremy.
3. Jaki jest koszt zabiegu?
Koszt zabiegu w większości klinik ustalany jest indywidualnie z pacjentem. Mają na niego wpływ wielkość rumienia oraz czas użytkowania lasera.

Related Posts

Dodaj komentarz