Jak wykorzystać woski zapachowe Country Candle?

Wosk może być wykorzystany na kilka różnych sposobów. Oczywiście najpopularniejszym jest po prostu jego palenie w kominku w celu uzyskania pięknego zapachu. Wosk może być alternatywą dla odświeżacza powietrza – pachnie dłużej, bardziej intensywnie i zmienia zapach w mieszkaniu na wiele godzin. Dodatkowo woski wykonane z naturalnego i dobrego jakościowo wosku są bezpieczne, nie zawierają szkodliwych i chemicznych substancji, a przez to są bezpieczne dla człowieka i mieszkających w domu zwierzaków.

Jak palić wosk zapachowy?

Woski nie zawierają knota, dlatego do spalania potrzebują specjalnego kominka, w którym na dole umieszcza się podgrzewacz bezzapachowy, a na górze – w metalowej lub ceramicznej miseczce wosk. Nie ważne, czy są to woski zapachowe Country Candle, czy jakiekolwiek inne, procedura użycia jest zawsze taka sama. Warto pamiętać o tym, że kominek trzeba dokładnie umyć po każdorazowej zmianie zapachu, aby nuty z dwóch różnych produktów nie łączyły się ze sobą. Przez swoją intensywność zapach palonego wosku osadza się w misce kominka i zapalenie w nim innego zapachu bez wcześniejszego wyczyszczenia może skutkować tym, że nowe nuty zapachowe nie będą dla nas atrakcyjne.

Zabawy z wosku

Wosk można wykorzystać podczas zabaw andrzejkowych. Woski Country Candle nie tylko rozpieszczą nas zapachem, ale świetnie sprawdzą się we wróżbach. Z resztą doświadczenie z woskiem wlewanym do wody można wykorzystać jako ciekawe doświadczenie podczas zabawy z dzieckiem. Jeżeli macie w domu pociechę, która łaknie wiedzy i chętnie podejmuje wyzwania, to taka zabawa na pewno przypadnie jej do gustu. Lepiej tylko od razu sprawdzić dlaczego rozgrzany, wlany do wody wosk zastyga i jakie zachodzą wtedy reakcje chemiczne, bo takie pytania z ust małego ciekawskiego na pewno padną.

Woski Country Candle można również wykorzystać jako upominek prezentowy. Sam w sobie pięknie zapakowany będzie wyjątkowym podarunkiem, ale można też z niego wykonać własne prace. Idealnym przykładem może być rozlanie wosku w foremce w kształcie serca, z dowolną dedykacją wyrzeźbioną wykałaczką, a gdy wosk zastygnie wystarczy owinąć go celafonem, przewiązać wstążką i prezent gotowy.

Related Posts

Dodaj komentarz