Jak czytać składy ubrań dziecięcych?

Wszyscy nauczyliśmy się już czytać i sprawdzać składy produktów spożywczych. Dokładnie tak samo powinniśmy jednak postępować z ubraniami, a jednak mało kto z nas to robi. Sami nośmy sobie to, co tylko chcemy, ale gdy wybieramy już ubrania dla dzieci, róbmy to z głową i sięgajmy po jakościowe tkaniny. Wbrew pozorom zły gatunek materiału może odbić się nawet na zdrowiu malucha. A na pewno nie chcielibyśmy mu przecież zaszkodzić.

Czytajmy zatem te składy ubrań. Zanim na dobre zakochamy się w przepięknej różowej sukience czy zwiewnej spódniczce i już nie będziemy chcieli odłożyć jej z powrotem na półkę bądź wieszak, weźmy do ręki metkę i dokładnie ją przeanalizujmy. Zobaczmy po prostu, z czego wykonano konkretny ciuch. Informacje na temat występujących w nim materiałów powinniśmy znaleźć właśnie na tej małej metce doczepianej do ubrań. Pamiętajmy, że świetny wygląd nie musi być wcale oznaką równie świetnej jakości. Niektóre ubranka dla dzieci na pierwszy rzut oka wyglądają rewelacyjnie, ale i tak powinniśmy sprawdzić, z czego je wykonano.

Uważajmy przede wszystkim na dodatki różnych sztucznych substancji. Negatywny wpływ na zdrowie dziecka mogą mieć chociażby syntetyczne barwniki, którymi koloryzuje się tkaniny, aby miały one jeszcze atrakcyjniejszy wygląd. Niepotrzebne są nam też do niczego syntetyczne dodatki. Gładka i jednokolorowa bluzeczka również może wyglądać świetnie, nawet jeśli na jej powierzchni nie pojawi się żaden dżet, zabawna aplikacja czy wyszywany cekinami napis. Im prościej, tym lepiej. Jeżeli ubranie jest gładkie, prawdopodobnie wykonano je wyłącznie z jednego materiału. Dobrym wyborem będą tutaj: len, bawełna bądź jedwab. Tych materiałów koniecznie szukajmy wśród ubranek dziecięcych.

Typ materiału jest szczególnie ważny w przypadku tej odzieży, która będzie mieć bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Wierzchnia odzież dla dzieci może już bowiem spokojnie zawierać jakąś ilość włókien syntetycznych. Trudno bowiem, by zimowa kurtka była wykonana z bawełny czy lnu. To oczywiste, że tego rodzaju elementy garderoby będą przynajmniej w jakimś stopniu sztuczne.,

Related Posts

Dodaj komentarz