Chustowanie dziecka – sposoby i zalety wykorzystania chusty do noszenia.

Czy chustowanie dziecka to czynność pożądana czy raczej nie przynosi dobrych efektów? Wiele z mam zastanawia się, w jaki sposób transportować własne dziecko, by było ono spokojne, bezpieczne i blisko opiekuna? Czy nosić maluszka na plecach? A może ułożyć je przodem do siebie? Jakie korzyści wynikają z przenoszenia dziecka w odpowiednio dopasowanej chuście?

Jak dobrać chustę dla niemowlaka?

Produkt ten przede wszystkim powinien być dopasowany do rozmiarów mamy oraz jej pociechy. Zadaniem tego rodzaju elementu jest zapewnienie stabilności podczas noszenia dziecka, karmienia go czy usypiania. Dzięki dobrej jakości chuście możliwe jest obwinięcie materiału wokół własnego ciała i ciała bobasa.

Dobór chusty uzależniony jest od kilku czynników, takich jak: przeznaczenie, częstotliwość wykorzystania, możliwości finansowe, indywidualne preferencje, zdrowie i ewentualne zaburzenia dziecka. Kolejnym warunkiem jest wiek dziecka, jak również jego wielkość i waga.

Wiązanie dziecka za pomocą chusty

Zakup tego produktu to dopiero początek przygody z wygodnym i bezpiecznym przenoszeniem pociechy. Kolejnym etapem jest nauka wiązania chusty. Wśród popularnych sposobów montowania produktu znajdują się dwa podstawowe. Pierwszym z nich jest wiązanie dla niemowlaków i polega na ułożeniu chusty na wysokości biustu, z kolejnym przełożeniem wolnych końców do tyłu, krzyżując je. Następnie należy włożyć dziecko przodem do brzucha, do powstałej z przodu kieszeni i ściągnąć mocno zwisające brzegi chusty. Skrzyżować je pod pupą dziecka oraz ułożyć pod jego stópkami, całość zawiązując z tyłu.
Drugi sposób ukazuje wiązanie chusty dla starszych dzieci, trzeci ułożenie bezwęzłowe. Wśród widocznych zalet, które zachęcają do wykorzystania tego rodzaju rozwiązań są:

– stwarzanie bliskości matki z dzieckiem,
– odciążenie rąk, ramion i kręgosłupa matki,
– stała kontrola nad niemowlakiem,
– możliwość kontaktu, rozmowy czy jeszcze lepszego poznawania świata,
– stworzenie wygodnej i zdrowiej pozycji do siedzenia czy drzemki.

Related Posts

Dodaj komentarz