Przyjęcie pod chmurką w te pierwsze jesienne dni? Czemu nie!

Jak wszystkim nam wiadomo –  polska jesień bywa bardzo słoneczna i przyjemna. Warto wykorzystać w pełni te ostatnie ciepłe dni i spotkać się ze znajomymi organizując przyjęcie na świeżym powietrzu.

Takie garden party na luzie, w gronie najbliższych przyjaciół, z którymi znamy się od lat i czujemy swobodnie. Jeśli nie masz ogrodu wykorzystaj w tym celu pobliski park lub polanę w lesie. Poniższe propozycje wybrałyśmy z myślą o najmłodszych, ale równie dobrze sprawdzą się w gronie dorosłych.

WSTĄŻKI

Efektowny i tani sposób na ozdobienie ogrodu – wystarczy rozwiesić je na gałęziach drzew, a delikatny wietrzyk zrobi resztę! Skonstruowana ze wstążek ( lub resztek niepotrzebnych tkanin ) zasłona podzieli ogród na kilka stref lub posłuży jako kurtyna w dziecięcym przedstawieniu.

NAMIOT KRYJÓWKA

Zapomnij o gotowym tipi ze sklepu – efekt wow osiągniesz budując własnoręcznie kryjówkę w stylu boho. Do jej wykonania potrzebne są: duże kawałki wzorzystych tkanin lub zasłony, kolorowe poduszki i sznur lampek. W roli podłogi sprawdzi się niepotrzebny dywan lub grubszy koc. To świetna baza dla dzieci znudzonych przyjęciem dla dorosłych. W środku zostaw im drobne przekąski i zestaw ulubionych planszówek, a w wersji dla trochę starszych – szklane lampiony i dobre wino.

HUŚTAWKA DIY

Lubisz majsterkować? Jeśli tak, Twoją atrakcją wieczoru może stać się wykonana własnoręcznie ogrodowa huśtawka. Przyłóż się, a gwarantujemy, że będą do niej ustawiać się kolejki.

WISZĄCE DONATY

Tę zabawę, z wykorzystaniem jabłek, pamiętamy z balików karnawałowych naszego dzieciństwa. Ta słodsza wersja spodoba się z pewnością wszystkim łasuchom. Kto najszybciej zje pączka nie używając rąk? To dużo trudniejsze niż mogło by się z pozoru wydawać.

PINATA

Doskonała zabawa dla dużych i małych. Wystarczy ją powiesić i zawiązać ochotnikowi oczy wręczając mu wcześniej coś do uderzania. Ktoś chętny na słodki prysznic?

KĄCIK ZDJĘĆ

By w zimowe wieczory móc wspominać jesień, warto uwiecznić miłe chwile. Prosty kącik do zdjęć stworzymy robiąc pomysłowe tło, śmieszne nakrycia głowy, okulary i wąsy z papieru. Można też ustawić w nim plansze z kartonu, ozdobione wcześniej przez dzieci, z wyciętym otworem na głowę.

PLENEROWE KINO

Po szaleństwach na świeżym powietrzu, czas na relaks – najlepiej podczas dobrego filmu lub animacji. Na niezapomniany seans pod gołym niebem przygotuj popcorn, koce i jeszcze nadal spray na komary. Komary bowiem jeszcze nie czują jesieni i nie poszły spać.

 

Autor: Katarzyna Garbiak

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ