Apteczka, czyli domowy zestaw SOS, który w każdym domu z maluszkiem powinien znajdować się  w miejscu dostępnym dla rodziców.

Dobrze wyposażona apteczka to podstawa, aby zagwarantować nie tylko rodzicom, ale przede wszystkim dziecku bezpieczeństwo każdego dnia.

Zatem co powinno znaleźć się w DOMOWEJ APTECZCE DZIECKA?

1// ASPIRATOR DO NOSA – katarek u dziecka pojawić się może o każdej porze roku, nie jest jeszcze objawem choroby, ale warto obserwować dziecko. Łatwy w obsłudze aspirator pomoże oczyścić nosek bez uszkadzania śluzówki nosa. Jest to łagodny i komfortowy dla starszych i młodszych dzieci sposób.

2// TERMOMETR BEZDOTYKOWY – bezdyskusyjne must have w domu, w którym jest dziecko. W kilka sekund pozwoli ocenić stan dziecka. Termometr bezdotykowy pozwala szybko i niezwykle precyzyjne określić temperaturę ciała dziecka. W przypadku złego samopoczucia, objawów infekcji pozwoli w przyjazny dla dziecka sposób sprawdzić, czy temperatura nie podnosi się. To bardzo nowoczesne urządzenie, które w prosty sposób pozwoli zadbać o zdrowie dziecka.

3// SÓL MORSKA DO NOSA – bezapelacyjny produkt, który mamy chętnie używają do oczyszczania noska dziecka. To prosty sposób, aby zadbać o komfort malucha. Dokonały również dla starszych dzieci. W prosty sposób sprawi, że łatwiej będzie oddychać, zwłaszcza gdy dziecko jest zakatarzone.

4// BLIZAN – Nowoczesny i bezzapachowy preparat na bazie silikonów, który poradzi sobie z każdą blizną ta nową, jak również tą starą. Każdy rodzic aktywnego dziecka wie, że jest to produkt na wagę złota. Zadrapania, otarcia, a nawet poważniejsze rany często towarzyszą małym odkrywcom, istnieje sposób, aby szybko zapomnieć o jej istnieniu. Ta nowoczesna technologia zawarta w żelu rozmiękcza bliznę i widocznie ją wygładza. Efekty zobaczysz już po 3 miesiącach od startu kuracji. Wystarczy codzienny kilkuminutowy masaż, który może stać się wieczornym rytuałem. Żel Blizan dostępny jest w aptekach stacjonarnych oraz internetowych.

5// NEBULIZATOR – doskonały pomocnik w walce z alergiami i chorobami dróg oddechowych. Wesprze w czasie infekcji, pomoże na bezbolesne dostarczenie lekarstw nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Zdecydowany niezbędnik, po które sięgać będziesz zwłaszcza w okresie chorobowym. Bardzo proste w obsłudze, niewielkich gabarytów, doceni go każda mama, a wiele nie wyobraża sobie funkcjonowania podczas choroby bez nebulizatora. Zabierze go bez problemu wszędzie ze sobą, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

6// NAWILŻACZ POWIETRZA – poprawia komfort oddychania dziecka zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Przy włączonych kaloryferach, powietrze jest suche, a to sprzyja infekcjom. Aby zapewnić spokojny sen i poprawić komfort oddychania nawilżacz przychodzi z pomocą. Cichy, nie zmąci snu. Łatwy w użyciu i estetyczny w formie.

7// PLASTRY – dobrze zabezpieczyć się w zapas plastrów, przydać się mogą zawsze i wszędzie. Dobrze mieć plastry na spacerze, na wycieczce, a przede wszystkim podczas aktywności sportowych. Wodoodporne sprawdzą się szczególnie latem.

Oczywiście to tylko nasze propozycje i rekomendacje. Ty dostosuj domową apteczkę do potrzeb swojego dziecka!

Zapisz się na newsletter

No.10 Mint dostępny online i w salonach Empik

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.